Do góry

O mnie

Geometria przede wszystkim!

Czy szukasz w ubiorze czegoś unikatowego?
Czy marzysz o posiadaniu wyjątkowej, pełnej odważnych wzorów i niepowtarzalnej garderobie?
Czy pragniesz przeżyć prawdziwą przygodę i poczuć się częścią afrykańskiej podróży, dzięki nowatorskiemu podejściu do projektowania?
Czy chcesz przyczynić się do rozwinięcia marki Geometric Story zarówno dla siebie, jak i innych?

Geometric Story oferuje:

– stworzenie wizerunku kobiety silnej i niezależnej, pewnej siebie, przyciągającej uwagę
– odważną modę i ciekawe wzory, wzbogacone o energię biżuterii i afrykańskich printów
– modele kolorowych ubranek także dla najmłodszych
– zapewnienie możliwości zarobkowych dla kenijskich rzemieślników, głównie kobiet, które poprzez wykonywanie produktów dla GS otrzymują godziwą zapłatę

opis o mnie 1
opis o mnie 5

Warto postawić na propozycje ubioru, dzięki któremu jesteśmy w stanie wybić się z tłumu!

Marka specjalizuje się w projektowaniu ubioru, w którym dostrzec można głównie geometrię lub jej subtelne elementy. Ubiór jest pełen kolorów, tworzony z myślą o odważnych kobietach, które za pomocą eksperymentowania z modą pragną wybić się z tłumu.
Założycielką marki jest Marta Ryszczewska – projektantka i absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Jej marzeniem jako twórcy zawsze było stworzenie własnej, niezależnej marki w oparciu o wzory i kolory, które pozwolą wyrazić siebie.
Pomysł na nazwę Geometric Story narodził się z fascynacji i pozytywnych uczuć względem geometrii.
Od początku przygody z projektowaniem zaangażowała się w wytwarzanie ubioru, w którym dostrzec można było głównie geometrię.
Jej obecność w sztuce, ubiorze przedstawicieli innych kultur, architekturze inspiruje ją oraz dodaje entuzjazmu do kreowania oryginalnych ubrań pełnych kolorów.

Pasja, czyli jak to się zaczęło?

W bardzo wielu ludziach drzemie fascynacja Czarnym Lądem, jego dzikimi krajobrazami, zwierzętami oraz zamieszkującą go ludnością.
Zamiłowanie do Afryki w przypadku Marty zaczęło się od filmów, które oglądała w dzieciństwie. W 2010 roku odbyła swoją pierwszą podróż do Kenii.
Podczas podróży jej uwagę przykuły przepiękne afrykańskie printy, oryginalne rękodzieło oraz kolorowa biżuteria jako arcydzieło ludzkich rąk.

„Od dłuższego czasu wiedziałam, że będę chciała dzielić się swoją pasją i na jej podstawie zbudować coś pozytywnego. Moją misją związaną z szyciem są także kobiety. Geometric Story to również wsparcie kobiet z Kenii, które poprzez szycie ubrań otrzymują stałe dochody, możliwość wzmacniania pewności siebie oraz poczucia, że mogą być niezależne”.

opis o mnie 2
tytulowa 5

Kolory są wyjątkowe

“Zależy mi na tym, aby mój syn był dumny z tego skąd pochodzi i nie dał sobie wmówić, że jest inaczej. Jego dzieciństwo już stało się niezapomnianą przygodą. Dzięki przynależności do kultury Samburu oraz ubraniom i biżuterii, które
są z tą kulturą utożsamiane, umożliwiłam mu wyrażanie siebie już od najmłodszych lat”

Jak już wiesz pomysł na Geometric Story powstał z połączenia pasji do geometrii,
barwnych odmiennych kultur, a także entuzjazmu tworzenia unikatowych projektów.
Martę inspiruje każdy, kto działa z entuzjazmem i zaangażowaniem.
Z tego względu cel jest łączony z projektami społecznymi, które zapewnią spełnienie zawodowe i pomoc kenijskiej społeczności.
Zlecając usługi w Nairobi, założycielka marki pragnie przyczynić się do polepszenia warunków życia zwłaszcza kobietom, które poprzez godziwe wynagrodzenie będą w stanie zapewnić sobie niezależność oraz przyszłość swoim dzieciom poprzez ich edukację. Wytwarzanie odzieży oraz akcesoriów dla Geometric Story, przyczyni się do osiągnięcia bezpieczeństwa ekonomicznego poprzez zatrudnienie,
a nie działalność charytatywną. Jak najbardziej możliwe jest prowadzenie działalności produkcyjnej przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad społecznych.
Co za tym idzie płacenia godziwych wynagrodzeń, przyjaznego miejsca pracy dla tych, którzy posiadają różne umiejętności i zdolności.

Dlaczego Kenia

Plemiona Samburu i Masajów należą do najbardziej przyjaznych mieszkańców Kenii. Do dnia dzisiejszego zachowały kulturową autentyczność, kontynuując tradycyjny sposób życia. Szczególne wrażenie robią ich tradycyjne stroje, czyli jaskrawe materiały, bogato zdobione naszyjniki i bransoletki.
Projekty Geometric Story powoli zaczęły nasiąkać o akcenty tej wyjątkowej biżuterii. Marta natomiast nabrała przekonania, że odnalazła własny, niepowtarzalny styl.
Kropką nad “i” były narodziny jej synka, który ma afrykańskie korzenie Samburu.
Wielu z Was ma dzieci. Z pewnością doświadczyliście przypływu nowej energii, nowej dawki pomysłów czy motywacji, która pojawia się wraz z doświadczeniem bycia rodzicem. Marta nie sądziła, że zainteresują ją ubranka dziecięce.
Jednak pojawienie się w jej życiu małego wojownika obudziło chęć stworzenia modeli ubranek także dla najmłodszych. Łączą one w sobie materiały bogate w afrykańskie printy i tkaniny kojarzone z kulturą masajów.
Na tym etapie twórczych poszukiwań nadszedł moment, w którym pragnienie podzielenia się swoimi pracami stało się nie do powstrzymania.
Dzięki twórczości Geometric Story, także najmłodsi użytkownicy staną się częścią ekscytującej, prawdziwej, pełnej kolorów egzotycznej przygody.

opis o mnie 4